Odsłony: 1990

Spotkanie z Panem Dyrektorem Szabelskim z okazji 40 - lecia strajku podchorążych w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej w Warszawie

W czwartek 25 listopada 2021 r. - dokładnie w czterdziestą rocznice wybuchu strajku okupacyjnego w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej w Warszawie - odbyło się spotkanie Pana Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego z uczniami klasy 4 adt poświęcone temu protestowi. W formie multimedialnej zaprezentowano materiały archiwalne dokumentujące omawiane wydarzenie, a Pan Dyrektor opowiedział o jego genezie, przebiegu oraz skutkach dla podchorążych. Ciekawa i niezwykle ważna historia, relacjonowana przez uczestnika strajku, wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Pan Krzysztof Szabelski odpowiedział na pytania młodzieży i podzielił się osobistymi refleksjami związanymi z protestem. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem odwagi podchorążych, ich determinacji oraz poświęcenia, z jaki walczyli o dobre imię swojej uczelni, a także godność wszystkich strażaków.

W najbliższym czasie Pan Szabelski zostanie oficjalnie uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, jednym z najważniejszych odznaczeń cywilnych.