W 2021 roku nasza szkoła ( Technikum nr 2 ) wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa „Priorytet 3”  i otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie bibliotek w podejmowaniu przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Program służy również podniesieniu potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnieniu ich księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych.

Na realizację projektu została przyznana kwota 4500 zł , z czego 900 zł. stanowiło wkład własny organu prowadzącego - Starostwa Powiatowego w Puławach, a 3600 zł.  przyznano z dotacji państwowej. Za całą  kwotę  zostało zakupionych 87 książek oraz drukarka na wyposażenie biblioteki.

Zakupione zostały nowości z literatury pięknej obejmujące najbardziej popularne gatunki tj. : powieści obyczajowe, sensacyjne, przygodowe, historyczne, biograficzne, fantastykę, romans oraz lektury, reportaże. Zakupiono również książki historyczne i psychologiczne.

W wyniku  realizacji projektu księgozbiór biblioteki znacznie się wzbogacił. Przy zakupie  nowości wydawniczych uwzględniono sugestie uczniów i nauczycieli. Nowo zakupione książki cieszą się zainteresowaniem i popularnością wśród czytelników.

Biblioteka Szkolna