100 litrów krwi na Stulecie Niepodległości”

W piątek, 23 listopada 2018 roku, w budynku naszej szkoły odbyła się Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK pod czujnym okiem opiekunek: pani Ewy Ogrodnik oraz Agnieszki Krajewskiej. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych, pomoc ofiarom nieszczęśliwych wypadków oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Niebezpieczeństwa, na jakie narażeni jesteśmy na co dzień, a także sytuacje losowe zobowiązują nas do szeroko pojętego humanitaryzmu, stąd pomysł zorganizowania tego typu przedsięwzięcia w naszej szkole.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, nauczycieli i mieszkańców Puław. Na nasz apel odpowiedziały 53 osoby, ostatecznie udało się pozyskać 18 litrów krwi. Wśród dawców znaleźli się pracownicy naszej szkoły: p. Gabriela Sieprawska, p. Marzena Marzęda, p. Marcin Krawiec i p. Marek Klepko. Każdy z bohaterów został obdarowany gadżetami z Centrum Krwiodawstwa oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych dzielnych wolontariuszy za pomoc techniczną, przygotowanie słodkiego poczęstunku i serdeczną opiekę nad honorowym dawcami.

Przeprowadzona akcja dowodzi tego, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi w naszej szkole. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić z innymi, Szkolny Klub HDK składa serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o podobne zaangażowanie w kolejnych naszych akcjach. (Red: A.K.)

Warto również wspomnieć, że równolegle do Akcji w szkole dzięki inicjatywie Dyrektora, dla części klas głównie motoryzacyjnych przeprowadzone zostało szkolenie z problematyki ratownictwa medycznego. To kolejny przykład współpracy edukacyjnej z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców CEZARY LIPSKI.

Uwaga: Dobór zdjęć, zgodnie z Poradnikiem "Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych" - MEN 2018

Szkolenia na temat ratownictwa medycznego