1 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego skierowali do szkół list, w którym zaapelowali o zaangażowanie w promowanie przesłania do młodych. To ważny dokument, który powstał z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Pragniemy zwrócić Państwa uwagę również na Deklarację Młodego Pokolenia – odpowiedź na przesłanie do młodych, którą przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży RP we współpracy z innymi organizacjami młodzieżowymi. To wyraz szacunku oraz hołdu dla Powstańców Warszawskich, a także zobowiązanie do wierności ideałom, o które walczyli.

Wszystkie szkoły, które chciałyby otrzymać drukowaną wersję apelu Powstańców Warszawskich, aby wyeksponować ją w widocznym miejscu, mogą skontaktować się z Muzeum Powstania Warszawskiego, wysyłając do 30 listopada 2019 r. wiadomość na adres: przesłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej: Ministerstwo Edukacji Narodowej