14 października 2019r. w Zespole Szkół Nr 2 im.Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej.  Uroczystość nie tylko upamiętniała dokonania Komisji Edukacji Narodowej, przypominając kolejnym młodym pokoleniom wagę nauki, był to również szczególny czas poznania i pielęgnowania szkolnego ceremoniału. Wyjątkowe spotkanie grona pedagogicznego,  uczniów, rodziców oraz dyrekcji szkoły rozpoczęło się po godzinie 10-tej. Zgromadzeni, po odśpiewaniu hymnu państwowego, wysłuchali okolicznościowego wystąpienia dyrektora szkoły - Pana Krzysztofa Szabelskiego. Ciepłe słowa skierowali do kadry pedagogicznej przedstawiciele Rady Rodziców. Życzenia złożyła również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.  Dyrektor szkoły wręczył nagrodę za trudną nauczycielską pedagogiczną pracę. W tym roku szkolnym grupę wyróżnionych  tworzą: Pani Izabella Bogdańska, Pani Joanna Gędek, Pani Agnieszka Krajewska, Pan Piotr Haniecki, Pan Marcin Krawiec, Pan Tomasz Próchniak. Nagrodą starosty puławskiego uhonorowani zostali  Pani Iwona Rusiecka, Pani Anna Winiarska oraz Pan dyrektor Krzysztof Szabelski. Serdeczne gratulacje dla wszystkich Nagrodzonych i życzenia dalszych sukcesów!
Kolejnym elementem spotkania było uroczyste włączenie uczniów klas pierwszych do  szkolnej gawiedzi. Reprezentanci najmłodszych roczników  złożyli ślubowanie, powtarzając słowa szkolnej roty.  Ważnym i miłym  elementem akademii była część artystyczna. Wykonawcy przybliżyli historię KEN, zaprezentowali krótkie biografie osób zasłużonych dla nauki, nie obyło się również bez żartobliwych anegdot z życia koryfeuszy naszej cywilizacji, którzy, mimo genialnych osiągnięć, mieli
z nauką pewne problemy.  Do tych informacji dołączyć można jeszcze jedną refleksję, związaną z dzisiejszym świętem: Chodzenie do szkoły jest sposobem na życie, bowiem nie  dla szkoły lecz dla życia właśnie się uczymy.
Zaangażowanie uczniów w organizację dzisiejszej uroczystości oraz  nauczycieli odpowiadających
za przygotowanie tegorocznych  obchodów sprawiło, że ten dzień w puławskiej budowlance był ciekawie i pięknie przeżytym. Słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców klas pierwszych, stanowił niezwykle sympatyczne zwieńczenie wspólnego świętowania.

(Red: K.T.   Fot: S.C.)