Po wielu testach różnego oprogramowania dla zdalnej edukacji online, na platformie Ms Office 365 uruchomiony został MS Teams również dla uczniów. Szczególnie ważnym elementem podczas  testów innych komunikatorów była zużywana wielkość pakietu transmisji, istotna dla nauczycieli i uczniów dysponujących  limitowanym pakietem od swojego operatora internetowego jak również warunki przetwarzania danych osobowych - RODO.

Microsoft Teams jest to centrum pracy zespołowej w usłudze Office 365. Zawiera zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej poprzez czat, spotkania i połączenia. Usługa łączy się jednocześnie z innymi produktami firmy Microsoft, takimi jak, OneDrive, Skype, Zoom czy Outlook. Do Microsof Teams dostęp mają wszyscy użytkownicy Ms Office 365 szkoły. Funkcja wideokonferencji w Microsoft Teams umożliwia zespołową pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Zapraszam serdecznie nauczycieli i uczniów do szerokich testów, warunek konto na Ms Office 365.

Więcej www.chip.pl