Trwa rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach. Dzięki wartej 2,5 mln zł inwestycji powiatu puławskiego, zyskamy lepsze warunki do nauki i rozwijania praktycznych umiejętności zawodowych.

Z przestrzeni pomiędzy istniejącym budynkiem szkolnym a salą gimnastyczną zniknął już dawny łącznik. W jego miejscu powstanie nowy dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się pracownia warsztatowa do prowadzenia zajęć technicznych, obszerna sala dydaktyczna, której przestrzeń będzie można modyfikować za pomocą ścianek mobilnych, oraz pomieszczenia sanitarne i techniczne. Budynek został zaprojektowany bez barier architektonicznych, a wszystkie pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Rozbudowa jest konieczna, bo miejsca dla uczniów i sprzętu brakuje – mówi dyrektor placówki Krzysztof Szabelski.

Radio Lublin

Powiat Puławy