Poznań Motor Show 2024 – za nami

Tegoroczna edycja Poznań Motor Show, nie lada atrakcja dla wszystkich fanów motoryzacji,  odbyła się w dniach 4 – 7.04.2024 r. W długo oczekiwanym wydarzeniu wzięli udział reprezentanci klas 1 dt, 3 mb, 2 dt Zespołu Szkół nr 2 im. Kwiatkowskiego w Puławach wraz z opiekunami.

Jak twierdzą organizatorzy, poznańskie targi motoryzacyjne w tym roku odwiedziło ponad 94 000 osób! Goście mogli podziwiać nowe modele oferowane przez czołowych producentów, jak: Hyundai IONIQ 5 N, McLaren 750 S, Mazda CX-60 w wersji PHEV, Kia EV6, MG4 Electric, Renault Scenic E-Tech, Suzuki Jimny, a także poznać marki, które dopiero niedawno zadebiutowały na polskim rynku: Forthing, Arcfox oraz Beijing. Na targach po raz pierwszy pojawiła się Tesla, prezentując cztery modele ze swojej gamy pojazdów - S, 3, X, Y, a  duże zainteresowanie budził Dodge Viper GTC SRT Time Atack II - na całym świecie wyprodukowano zaledwie 33 takie modele! Na fanów jednośladów czekała strefa z motocyklami m.in. Hondy, Kawasaki, MV Agusty, Harley-Davidsona, Royal Enfield, Junaka, Triumpha. Bogata ekspozycja Poznań Motor Show została stworzona przez ponad 100 marek i wystawców.

W ramach Poznań Motor Show 2024 odbył się finał  XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, do którego zakwalifikowali się nasi reprezentanci Kamil Kozak i Krystian Wnuk, startując w dwóch kategoriach: młody mechanik oraz młody mechanik motocyklowy. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 12466 uczniów z całego kraju, dlatego – mimo że ostatecznie nie stanęli na podium – nasi finaliści zasługują na wielkie słowa pochwały!

Tradycyjnie wycieczka naszych uczniów na Poznań Motor Show obejmuje dodatkowe atrakcje. W ubiegłym roku reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach z dużym zainteresowaniem opowiadali o Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, natomiast tym razem odwiedzono Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Można było tu podziwiać eksponaty związane z początkami polskiej państwowości, pamiątki z Powstania Warszawskiego i II wojny światowej  - od starych armat po samoloty, śmigłowce i pojazdy pancerne. Młodzież z zainteresowaniem podziwiała kolejne ekspozycje, poznając ich historię oraz liczne ciekawostki. Ważnym elementem wycieczki był również pobyt w Licheniu, gdzie zarezerwowano nocleg, a zainteresowani udali się do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej. Uczniowie zwiedzili Bazylikę, poznali nieco historii miejsca kultu oraz mieli okazję do chwili skupienia i modlitwy.

Wspólny wyjazd łączył walory edukacyjne ze znakomitą rozrywką i integracją. Wycieczka na Poznań Motor Show stanowi wielką atrakcję dla uczniów, pozostawia niezapomniane wrażenia i daje motywację, aby zagłębiać się w tajniki zawodu oraz śledzić nowinki ze świata motoryzacji.

Agnieszka Gawinek