Dnia 14 marca br., na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach odbędzie się
VI Powiatowy konkurs pt. „Znam przepisy ruchu drogowego”.

Wydarzenie organizowane jest dla uczniów szkół Powiatu Puławskiego (szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Puławskiego i Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Celem naszej inicjatywy jest propagowanie bezpiecznego zachowania młodych ludzi na drodze, przygotowanie ich do roli przyszłych kierowców, poszerzanie ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie, ze zwróceniem szczególnej uwagi na właściwe i kulturalne zachowanie w ruchu drogowym.

W wydarzenie zaangażowane są następujące podmioty:

• Starostwo Powiatowe w Puławach,
  • Komenda Powiatowa Policji w Puławach,
  • Straż Miejska w Puławach,
  • Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Puławach,
  • Ośrodek Szkolenia Kierowców "Cezary Lipski"- sponsor głównej nagrody,
  • Sklep NetCom pana Dariusza Matysiaka,
  • Hurtownia części zamiennych RK Niedziałek,
  • Stacja kontroli pojazdów AUTO BOSS LEDER A. i K. Drążkiewicza,
  • Przedsiębiorstwo Auto Pikul pani Marioli Pikul.

W poprzedniej edycji powiatowego konkursu "Znam przepisy ruchu drogowego" wzięło udział 156 uczniów z 11 szkół,
7 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z trzech etapów: eliminacji wstępnych, półfinału oraz finału, w ramach których uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę rozwiązując testy w formie papierowej i elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy.

Organizator – Radosław Rybak