W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadza się następujące zmiany:

1. Z dniem 25 marca 2020 r. Zespół Szkół Nr 2 w Puławach prowadzi kształcenie na odległość realizując tygodniowy rozkład zajęć dydaktycznych poszczególnych oddziałów zgodny z obowiązującym planem lekcji.
  2. W ramach tygodniowego planu zajęć dydaktycznych realizowane są:
    • lekcje przedmiotowe,
    • godziny do dyspozycji wychowawcy,
    • zajęcia rewalidacyjne,
    • zajęcia z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  3. Zawiesza się czasowo indywidualne programy nauczania, koła zainteresowań i inne zajęcia pozalekcyjne.
  4. Metody pracy zdalnej będą dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów. Czas pracy dla uczniów nie powinien być dłuższy niż 30-40 minut w danej jednostce lekcyjnej. Pozostała część godziny dydaktycznej, to czynności organizacyjne, w tym omówienie i zadanie pracy domowej.
  5. Nauczyciele w godzinach zgodnych z planem lekcji danego oddziału pozostają w stałej gotowości do kontaktu z uczniem w dowolnej formie: dziennik elektroniczny, email, wideokonferencja, telefon, czat.
  6. Nauczyciel zapewnia każdemu uczniowi i rodzicowi możliwość konsultacji poprzez dziennik elektroniczny.
  7. Nauczyciele poinformują ucznia oraz rodzica poprzez dziennik elektroniczny o dostępnych materiałach, pomocach dydaktycznych możliwych do wykorzystania w nauczaniu zdalnym.
  8. Informacja o zakresie pracy domowej umieszczana jest w dzienniku elektronicznym.
  9. Nauczyciele dostosują programy nauczania z przedmiotu do możliwości ich realizacji na odległość.
  10. Egzamin klasyfikacyjny, egzamin poprawkowy oraz sprawdzian wiadomości i umiejętności zostaną zorganizowane w formie online (wideokonferencja).
  11. Jeżeli uczeń lub jego rodzice zgłoszą zastrzeżenia do rocznej oceny klasyfikacyjnej z zachowania, dyrektor szkoły powołuje komisję zgodnie z obowiązującymi przepisami. Komisja ustala roczną ocenę klasyfikacyjną z zachowania podczas video spotkania w terminie 5 dniu od dnia zgłoszenia zastrzeżenia. Ocena jest ustalona w drodze głosowania zwykłą większością głosów. Ocena nie może być niższa od ustalonej wcześniej i jest ostateczna.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2  Krzysztof Szabelski

Ocenie podlegają następujące formy pracy i aktywności uczniów:

Matematyka

• praca ucznia na lekcji w formie wideokonferencji, praca z użyciem komunikatorów Teams, Messenger czy innych;
  • praca domowa;
  • ćwiczenia zadaniowe w toku prowadzonych zajęć;
  • ocenianie wypełnionych przez uczniów próbnych arkuszy maturalnych.

Przedmioty przyrodnicze: biologia, fizyka, chemia, geografia:

• krótkie prace pisemne na zadane zagadnienie, problem (praca z użyciem edytora tekstu nie dłuższa niż strona w druku) wysłane w formie elektronicznej,
  • prezentacje przygotowane przez ucznia (maksymalnie 15 slajdów) wysłane w formie elektronicznej;
  • ocena aktywnego ucznia podczas wideolekcji.

• prace pisemne na zadany temat;
  • prezentacje multimedialne;
  • ćwiczenia gramatyczne i ortograficzne.

Języki obce

• praca domowa, ćwiczenia z podręcznika, prezentacja w Power Point, krótka wypowiedź pisemna), wideokonferencje, praca z wykorzystaniem dziennika Librus, komunikatorów np. Teams, Messenger

Informatyka

• prezentacje;
  • zadania dotyczące omawianego materiału.

Historia, Historia i społeczeństwo

• karty pracy wysyłane przez nauczyciela (zdjęcia, skany);
  • praca własna ucznia (np. z tekstem źródłowym, krótkie praca odnoszące
    się do zagadnień lekcji, odpowiedzi na pytania z podręcznika i e-podręcznika wysyłane w formie elektronicznej);
  • krótkie prezentacje multimedialne.

Podstawy przedsiębiorczości

• dokumenty aplikacyjne napisane przez uczniów lub krótkie prace pisemne
    do zagadnień lekcji (wysyłane w formie elektronicznej);

• prace pisemne w odniesieniu do tematów (wysyłane w formie elektronicznej)
  • ćwiczenia (zdjęcia, skany).

WOS

• karty pracy (wysłane w formie elektronicznej);
  • praca własna ucznia (odpowiedzi na pytania z podręcznika i e-podręcznika wysłane w formie elektronicznej);
  • krótkie prezentacje multimedialne.

Edukacja dla bezpieczeństwa

• krótkie referaty, prezentacje przesłane drogą elektroniczną;
  • QUIZY internetowe z odpowiedziami przesłane drogą elektroniczną.

• prace (np. prezentacja, krótka wypowiedź)

Wychowanie fizyczne

• zestawy ćwiczeń opracowywane dla uczniów do samodzielnego wykonania w domu;
  • krótkie pisemne wypowiedzi na tematy z edukacji prozdrowotnej.

Przedmioty zawodowe

• ocenianie notatek wykonywanych przez uczniów w zeszytach przedmiotowych na zadane tematy (skany, zdjęcia);
  • ocenianie zadań przesłanych przez nauczycieli w postaci testów, próbnych arkuszy egzaminacyjnych;
  • aktywność ucznia - nadsyłanie prac zleconych;
  • ocenianie prac pisemnych;
  • ocenianie wypełnionych przez uczniów próbnych arkuszy egzaminacyjnych.